Duyurular

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı Uzay teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden alınan ilgili yazıda;

Türkiye olarak üyesi olduğumuz, merkezi Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de bulunan, Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO), Çin Hükümeti Burs Programı aracılığıyla 2019 yılı için yüksek lisans ve doktora bursları verileceği bildirilmektedir.

APSCO ile aşağıda isimleri verilen üniversiteler arasında yapılan anlaşma kapsamında 2019 yılı için Yüksek Lisans Programları (MASTA) ve Doktora Programı (DOCSTA) açılmıştır:

· Beihang Üniversitesi, Yüksek Lisans ve Doktora Programları

· Northwestern Polytechnical University (NPU), Yüksek Lisans Programları

· Harbin Institute of Technology (HIT), Doktora Programları

Burs duyurularına ait dokümanlara, burs verilen alanlarla ilgili bilgilere ve başvuru evrakına TÜBİTAK UZAY internet sitesinden (www.uzay.tubitak.gov.tr) ulaşılabilir. Her bir programa ait dokümanda, sağlanacak burs, destekler, kriterler ve diğer bilgiler yer almaktadır. Sağlanacak burs ve desteklere ek olarak programa kabul edilen adayların eğitim görecekleri üniversitenin bulunduğu şehre ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti ücreti bir defaya mahsus olmak üzere APSCO tarafından karşılanacaktır.

Başvurular TÜBİTAK UZAY tarafından değerlendirilecek olup, her bir program için başvurusu uygun bulunan adaylar APSCO'ya iletilecek ve nihai değerlendirme APSCO ve üniversite tarafından yapılacaktır.

Northwestern Polytechnical University (NPU) Yüksek Lisans ve Harbin Institute of Technology (HIT) Doktora Programına başvuracak adayların başvuru evrakını 25 Ocak 2019; Beihang University Yüksek Lisans ve Doktora Programına başvuracak adayların başvuru evrakını 10 Şubat 2019 tarihine kadar eksiksiz olarak TÜBİTAK UZAY'a posta yoluyla ulaştırması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda programlara önerilecek adayların belgeleri APSCO'ya TÜBİTAK UZAY tarafından iletilecektir.


Dosyayı indirmek için tıklayınız
Click for download!