Duyurular

Falültemiz Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. M. Serdar GENÇ ve Dr. H. Hakan AÇIKEL, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bilal DEMİREL, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa TÜRKMEN ve Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisi İlker TÖRÜN geliştirmiş oldukları patentleri ile;

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Onursal Himayeleri, Uluslararası Buluşçular Federasyonu Birliği (IFIA)’nin Uluslararası Himayeleri, Türk Patent ve Marka Kurumu’nun ev sahipliği, Anadolu Buluşlar & Buluşçular Derneği (ABDER)’nin ana organizasyonu, Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO)’nun uluslararası destekleri ile 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF 2018)’nda, alanında uzman kişilerden oluşan 14 kişilik uluslararası jüri kurulu tarafından gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirilmiştir.

Erciyes Üniversitesi bünyesinde alınan 9 ödülün 4'ünü Fakültemize getiren öğretim üyelerini ve öğrencimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Prof. Dr. Fatih ALTUN

Dekan